Pastoral Council

President Most Rev. Dr. Thomas Mar Anthonios OIC
Secretary Mr. Babu Daniel (BARC)
Priests Very Rev. Msgr. Varghese Mattamana

Fr. George Mathew OIC

Fr.Varghese Kaithon

Fr.Varghese Valikkodath

Fr. Mathew Varikkathu

Fr. Varghese Maruthoor

Fr. Varghese Kadakketh

Fr. Mathai Iranathara OIC

Fr. John Thundiath OIC

Fr. Philip Kaleeckal

Fr. Stephen Mathar

Fr. John Felix  OIC

Fr. Joseph Noble OIC

Fr. Paul Naveen OIC

Fr. Zacharias Nanthiattu OIC

Fr. Philip Pulipra

Fr John Britto OIC

Fr Cyril Anand OIC

Fr. Joseph Menakaliekkal OIC

Sisters Sr Pradeepthi SIC

Sr Vimal SIC

Sr Teresina SIC

Sr Ann Mary DM

Sr Jephin  SIC

Sr. Sajeeva DM

Sr Carmel DM

Sr. Chinnamma

Sr Lincy Maria SIC

Sr Bhavya SIC

Sr Arsha SIC

Sr Rani SIC

Finance Council Members Mr. Baiju S.R (Singasandra)

Mr. D. David (Aurangabad)

Dr. Abraham V.M (Thane)

Mr. N.C. Jose (Sakinaka)

Mr. P.K. Cherian (Singasandra)

Mr. Babu George (Kharghar)

Mr.Xavier Pawath (Kharghar)

Mr. Saji P. Jacob (Vishrantwadi)

Mr. Saji Daniel (Khadki)

Mr. S.L. Samuel (Padi)

Mr. T.M. Johnson (Singasandra)

Mr. Joshua K.G. (Padi)

Mr. Mani Kurakose (Borivali)

Mr. Alex Valavil (Dehu Road)

Mr. John Mathew (Sakinaka)

Mr. P.A. Joykutty (Padi)

Mr. Baby Samuel (Lonavala)

Mr. Salu T. Thomas (Warje Malwadi)

Mr. V. Jose (Chennai)

Mr. Biju Varghese (Chennai)

Mr. V.A. George (Khadki)

Mr. Jose George (Vikroli)

Mr. Jose Mathew (Bangalore)

Ex-Officio Members DSC Mr.  P.V. Thomas (Vishrantwadi)

DDC Mrs. Sara Mani Kuriakose (Borivali)

Mr. V.A. George (Khadki)

Mrs. Rosamma Rajan (Borivali)

Mr. TM Johnson (Singasandra)

Mrs. Lizzy Koshy (Sakinaka)

Mr. Saju Thomas John (Kalewadi)

Elected Members Mr. Nepolean Varkey (Borivali)

Mr. Joy Varghese (Malad)

Mr. Abraham Mathew (Vasai)

Mr. Roy Augustine (Vasai)

Mr. Babu George (Kharghar)

Mr. Sam Thomas (Thane)

Mr. K. O. Abraham (Ulhasnagar)

Mr. Sabu Joseph Poonkottal (Sakinaka)

Mr. Thomas P. George (Vikroli)

Mr. T.D. Mathew (Chincwad)

Mr. Roy Abraham (Kalewadi)

Mr. P.G. Koshy (Dehu Road)

Mr. Sijo Joy (Warje Malwadi)

Mr. Thomas Daniel (Khadki)

Mr. K.C. Punnoose (Vishrantwadi)

Mr. John Raj Y (Mathikere)

Mr. Biju John (Hennur)

Mr. Joy C.E. (Singasandra)

Mr. V.P. Thomas (Chennai)

Mr. G. Raju (Chennai)

Mr. K.N. Sebastian (Secunderabad)

Ms. Mini Shibu (Hyderabad)

Mr. George Abraham (Aurangabad)

Mr. M.V. George (Nagpur)

Mr. Kunjumon (Nasik)

Mr. Eapachan V Abraham (Goa)

Mr. S  Lawrance (Ayyapakkam)

Nominated Members Mr. C.M. Varghese (Khadki)

Mr. P. Varghese (Khadki)

Mr. Ninan Jacob (Sakinaka)

Mr. K.V. John (Borivali)

Mr. P.G. John (Kalewadi)

Mr. Joykutty (Nashik)

Mr. Jose Alexander (Chinchwad)

Ms. Julie Philip (Borivali)

Mr. M.D. Jose (Sakinaka)